Author Topic: TURKISH - BitShares 2.0 Alış-Satış Platformu OpenLedger  (Read 830 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bitacer

TURKISH - BitShares 2.0 Alış-Satış Platformu OpenLedger
« on: November 05, 2015, 04:56:30 am »
BitShares 2.0  ile Birlikte Alış-Satış Platformu OpenLedger  Faliyete Geçti

Dünyanın belkide en güçlü merkezsiz finans platformu olan ve endüstride devrim yaratacak bir potensiyele sahip araçlarları sunan OpenLedger aynı anda BitShares 2.0 ile birlikte faaliyete geçti .

OpenLedger türkçede açık bir defter-i-kebir anlamına geliyor. BitShares ve kripto çevrelererinden bir çok organizasyonun katılımıyla geliştirilen OpenLedger, böylece BitShares platformunun geçerli ilk cüzdan ve borsası olmuş oluyor.

Eylül ayında Londranın ticaret merkezi Canary Wharf’da düzenlenen Dünya Para Transferleri Zirvesinde Danimarkalı kripto borsa sitesi CCEDK’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ronny Boesing tarafından resmen ilan edilen OpenLedger , finans dünyasına sağlayacağı faydalar hakkında çok etkileyici iddialar ortaya koyuyor.

Var olan en hızlı kripto borsası ?

Nasdaq borsası düzeyinde bir bekleme süresi ve hacim kapasitesiyle övünen Openledger , kriptoparaların geniş kitleler tarafından kullanılmasına engel olan en önemli problemleri çözmeyi hedefliyor. ‘ OpenLedger, geniş kitlelerin bu piyasaya girmekte gecikmelerine sebep olan hız, istikrar, güvenlik ve şeffaflık gibi problemleri çözmek üzere dizayn edildi.’ diyor Boesing . En can alıcı özelliklerden biri de  piyasalara sabitlendirilmiş parabirimleri ve varlıkların dahil edilmesi olmuş , bu sayede fonların, kriptolara has  dalgalanmalara maruz kalmadan muhafazası ve sevki mümkün oluyor. Aynı zamanda dağıtılmış organizasyon yapısı yaklaşımıyla elde edilen düşük masraf ücretleri sayesinde az riskle daha iyi getiri sağlanmış oluyor.

Dahası , OpenLedger , geleneksel blokzinciri teknolojisinin kısıtlı hacmine ve yavaş teyit süresine bağlı kalmıyor .  ‘ Dünyanın herhangi yerinde olursa olsun , alış-satış işlemini uçtan uca birkaç saniye içerisinde yapabiliriz. Piyasada mevcut tüm borsaları ağımızın bir üyesi yapabilecek kadar kapasitemiz var, bu şekilde kendi müşterilerine bütün borsaların birleştirilmiş  piyasa derinliğini , paylaşılan şeffaf bir defer-i-kebir üzerinde sunabilirler.’

Şeffaflık ve hesap verilebilirlik.

Projeyi geliştiren blokzinciri teknolojisi uzmanları Cryptonomex’in , her ikisinden de istifade eden bir yaklaşımı var. Kullanıcılar özel anahtarlarının kontrolünü kendi ellerinde tutuyorlar, böylece üçüncü şahısların müdahalesinden uzak bir şekilde alım-satım yapabilir ve fonlarını muhafaza edebilirler. Kullanıcılar kendi mahremiyetlerini korurken bir yandan da borsanın fonları blokzincirine şeffaf ve denetlenebilir şekilde kaydedilirler , isteyen istediği zaman işlemleri teyit edebilir.

‘En büyük kripto borsalarının bile uğradığı hacker saldırılarına karşı su geçirmez,’ diye açıklıyor Boesing. Rus ve Danimarka merkez bankaları yanısıra, başka birçok organizasyon katılmak için ilgi gösterdiklerini belirtmişler. ‘ 8 farklı ülkeden bağımsız müteşebbis firma şimdiden ağımıza katılmak için bekliyor ve 1.5 yıl içerisinde en büyük  borsa ağı olmayı hedefliyoruz. BitShares platformunu kullanmak , CCEDK ye, emir-defterini ve hizmetlerini gelecekteki ortak borsalarla ve dijital  varlık tedarikçileriyle  paylaşma imkanı veriyor. Bu sayede daha derin piyasalar, dar alım-satım fiyat farkları  ve artan ürünler ve hizmetler verilebiliyor.’

Tanıtım

OpenLedger’in CCEDK’de yayınlanması , operasyon müdürü Stan Larimer tarafından hayata geçirilen Dan Larimer ve O’nun Kripto-İktisadının ‘Dört Atlısıyla’ Tanışın adlı tanıtım kampanyasının sadece ufacık bir kısmı. Borsa endüstrisini alt üst etmesine ilaveten , Larimer bu teknolojiyi Müzik, Finans ve Risk Sermayesi endüstrilerinin önde gelen temsilcilerine götürüyor. Uçtan uca dosya dağıtımı, telif hakları tahsili, kitle fonlaması, bahis, para havale , seçimler, yatırım ve şeffaf denetleme, Larimer in yollarını açmayı umduğu bir kaç alandan bazıları.

OpenLedger’in açılışı vesilesiyle , CCEDK bir promosyon kampanyası başlattı. OpenLedger de kayıt yaptırıan kullanıcılara özel OLED kuponlar verilecek , ve daha fazalası CCEDK ve OpenLedger’ platformundaki işlemler için hediye edilecek. Bunlar müşterilerin cüzdanlarına otomatik bir şekilde yatırılmış olacak ve istenildiği zaman borsada alıp-satılabiliecek.

https://bitshares.openledger.info
« Last Edit: November 05, 2015, 05:10:38 pm by bitsacer »

Offline bitacer

Re: TURKISH - BitShares 2.0 Alış-Satış Platformu OpenLedger
« Reply #1 on: November 08, 2015, 11:25:50 am »
« Last Edit: November 11, 2015, 06:10:28 pm by bitsacer »