Author Topic: Danimarka'lı Kripto Alım-Satım Borsası CCEDK Duyurusu : Kârlarımıza Ortak Olun !  (Read 853 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bitacer

OpenLedger - Kendinize ait
kazanç getiren DEX! 1

OBITS  Danimarkalı bitcoin ve kriptopara borsası CCEDK tarafından hizmete açılıyor. OBITS, borsanın şu anki ve gelecekteki gelirlerini hisse sahiplerine pay olarak sunuyor.

Kripto dünyasında hayat hızlı gidiyor. Neredeyse her gün yeni gelişmeler oluyor, piyasalar süper dalgalanmalarla hareket ederken, coinler, topluluklar ve işletmeler bir çırpıda ortaya çıkıyor ve hızla kayboluyorlar. Takip edilmesi gereken o kadar çok şey var ki, bilgilerin hepsini analiz etmek neredeyse imkansız. Ekosistemin içinde ümit verici teşebbüsler genelde klonların ve sahtelerin oluşturduğu karmaşa içinde yok olup gidiyor ve bunlardan kâr etmenin doğru düzgün bir yolu yok.

Danimarkallı bir borsa olan CCDEK yeni para birimi OBITS ile bu durumdan istifade etmeyi düşünüyor.

Geri alımlar ve satın alınan kuponların yakılması kalanların zamanla daha değerlenmesi anlamına geliyor.
_________________________________
1 DEX : Merkezi olmayan borsa, OpenLedger tarafından sunulan herşeyi-içinde bir platformdur. Merkezi borsaların tam aksine fonlarınıza her zaman siz hakimsiniz . Burada kendinize ait bankacılık,finans,ticaret ve bir çok şeyi yapabilirsiniz. Özel kasanızın anahtarları her zaman sizin kontrolünüz altındadır ve web tabanlı cüzdanınızdan erişebilirsiniz.OpenLedger — barındırıcı, cüzdan, borsa & kasa


OBITS bir kupon olarak yaratıldı ve OpenLedger’ da barındırılıyor. Openledger, merkezi olmayan finansal bir platform—aslında CCEDK ve Cryptonomex  uzmanlarının (platforma güç veren Graphene araçlarının geliştiricileri) işbirliği ile yürütülen BitShares 2.0’ın  bilfiil defakto platformu.

OpenLedger devrim yaratan bir fintech platformu olarak tanımlanmaktadır. Yüksek kapasitesi ve hızıyla modern zamanların ihtiyaçlarına en uygun şekilde cevap verebilicek bir platformdur. OpenLedger kullanıcılarına blok zinciri teknolojisinin imkan verdiği ölçüde bakiyeleri üzerinde tam bir hakimiyet sağlar, aynı zamanda kârlı ticari işlemleri bitirmek için gerekli olan süper hızlı bir deneyimi  temin eder.

Borsa kurucusu Ronny Boesing’in  yeni bir paylaşım ekonomisi kurulmasında katalizör olarak görev almasını umut ettiği OBITS, sahiplerine OpenLedger platformunda gerçekleşen ticari işlemlerden ve referrallardan toplanan ücretlerden faydalanma imkanı sunuyor.

Bundan daha fazlasıda, CCEDK tarafından gelecekte eklenecek yeni teşebbüslerden elde edilecek gelirlerin bir hissesini temsil ediyor olacak, bunlardan bazıları döviz kapıları, Ripple, PayPal ve NanoCard  entegrasyonu ve daha bir çok yenilik.


OBITS alın ve OpenLedger’in kârlarını paylaşın


Yüksek riskli bir trader olmadan kriptopara piyasasında yaşanan dalgalanmalardan para kazanmak ister misiniz ? Bir borsada yapılan her bir işlem başına birkaç kuruş kazandığınızı düşünün, tabiki böyle bir borsayı işletmenin zorluklarına katlanmadan !

İşte OBITS böyle bir şey

OBITS ile her gün yeni kriptoların eklendiği  bir kriptopara borsasında yapılan tüm işlemlerden gelir elde edebilirsiniz. OBITS aldığınızda borsamızın yaptığı işerlere hissedar olmış olursunuz.  Sadece kârları paylaşmakla kalmayıp oylama sistemimizi kullanarak ilerideki OpenLedger gelişmelerinde söz hakkına sahip olacaksınız.

Kâr Dağılım

OpenLedger platformun kendi içine kodlanmış otomatik bir referral sistemine sahiptir. Her işletme gibi bizim de gelir ve giderlerimiz vardır.  OBITS yatırımcıları iki aşamalı bir süreçle fayda sağlayacakler :


1. Aşama  : OBITS satışı
Özel satış ve halka arz

30 Kasım 2015 tarihine kadar OBITS’ler doğrudan kurucusundan satın alınabilir, fonlar doğrudan orijinal ’Genesis’ hesabından gönderilecekler. 1 Aralık’ta ise halka açık alım-satım resmi olarak başlayacak, piyasa fiyatından yüklü miktarlar farklı borsalardan alınabilecek.

2. Aşama : OBITS geri-alımı

OBITSL’ler piyasa değerinden OpenLedger Borsa Ağından sağlanan ücretlerin %100’ü kullanılarak geri alınacak. Geçerli ücreetlerin bir listesi OBITS’in web sitesinde belirtilecek, vakti geldiğinde daha fazla bilgi ilave edilecek.

Örnek #1.  Ayşe 30 BTS’den  1 OBITS’lik bir satış emri verir. Onun verdiği satış emri geri-alım gününde verilen en ucuzu olduğu için CCEDK Ayşe’nin 1 OBITS’ini elde edilen gelirlerden 30 BTS’e alacaktır. Dolayısıyla bu şekilde OpenLedger kârlarıyla alınan OBITS kuponları yakılacaklar (yok edilicek), böylece kalan OBITS kuponların fiyatları artacaktır.

Örnek #2.  Bob 15 BTS/OBITS’den 100 OBITS alır (toplam 1,500 BTS). Belirlenen kurallara göre tüm emirler elde edilen kâr miktarına göre geri alınırlar. Bob’un satış emri gerçekleşirse eğer, sahip olduğu ilk OBITS’lerin %90’nı tutar, kalan kupunların orjinal maliyetinin tamamını öder.


Ne Kadar OBITS almalıyım ?

Kârlar bizim geri-alım programımıza göre dağıtılacaktır, yani her ay kârlarımıza göre  belli sayıda kuponu geri-alıyor olacağız. Bu, parayı OBITS sahiplerine geri ödemek için esnek bir yol sunar. OBITS’ler istenildiği vakit OpenLedger’da alınıp satılabilirler. OBITS’leri elinizde ne kadar uzun süre tutarsanız getirisi o kadar iyi olacaktır.

Ne kadar OBITS almalısınız sorusunu cevaplamak için daha iyi bir soru sormak lazım, OpenLedgers’ın ne kadar kârını paylaşmak istersiniz ? İlk geri-alım 1 Şubat 2016


20%’si açılış öncesinde,  50%’si 1 Aralık 2015’de gerçekleşecek  halka arz esnasında olmak üzere toplam OBITS arzının 70%’i piyasaya sürülmüş olacak. Eğer 70%’inin tamamı Aralık 2015 sonuna kadar satılmış olursa, ilk geri-alım 2 Ocak 2016’da olacak. Aksi halde o ana kadar ne kadar satılmış olursa olsun 1 Şubat 2016’da geri-alım yapılacak.

İlk geri-alıma, platformun başlangıç tarihi olan 13 Ekim 2015’den  geri-alım gününe kadar elde edilen gelir dahil edilecek. Bunun yanında OpenLedger’ın  referrallardan elde ettiği gelirler de dahil edilecek ( 80%’si işlem ücretleri, kalan 20%’si ağ ücretleri).

Bunların yanısıra yatırma-çekme, alım-satım ve OpenLedger’in (CCEDK) kayıtçı olduğu her türlü işlemlerden toplanan ücretlerden elde edilen kârlar bu geri-alıma dahil edilecektir.


İlk geri-alım  -  en önemlisi

İlk geri-alım büyük ihtimalle en önemli ve en büyük geri-alım olacak.  Özel ve halka açık satışlardan elde edilecek fonlar OpenLedger platformunun proaktif bir şekilde pazarlanmasına ve geliştirilmesine harcanacak. Burdaki hedef OpenLedger’i dünya çapında 1 numaralı kripto alım-satım platformu yapmak. OpenLedger’a olan ilgi arttıkça platformdan elde edilen işlem ücretleri dolaylı yoldan OBITS’in değerini arttıracak.  Aylık geri-alım esnasında sat emirleri olmazsa harcanmamış gelirler tutulacak ve sonraki ayın geri-alımına dahil edilecek.

En büyük hedef OpenLedger’i — yani aynı zamanda OBITS’i — uzun vadeli bir yatırım ürünü haline çevirmek, platformdaki geliştirmelere bağlı doğal olarak değerini arttırmak. Bu şekilde kullanıcıların yanısıra OBITS sahipleri de fayda sağlayacak.Geri-alım opsiyonları : BTS ve BTC

Ücretlerin büyük bir bölümü BitShares2 olarak toplanmaktadır (BTS).  Dışarıdan gelenlerin çıkarlarını gözetmek ve Openledger’de yapılan alım-satımların bir bölümünün bitcoin olarak yapıldığını göz önünde bulundurularak geri-alımlar BTS(90%) ve BTC(10%) olacaktır.
________________________________
2 BitShares 2.0 endüstriyel düzeyde finansal bir akıllı kontrat platformudur, aynı zamanda kullanılan kriptopara biriminin adıdır.


Nasıl OBITS alırım ?
Ön-satış : 30 Kasım 2015’e kadar

   1.   Bugünün kurunu öğrenmek için ronny[member=23432]ccedk[/member].com adresine e-posta gönderebilir, yada OBITS web sitesinden sipariş talebinde bulunabilirsiniz.
   2.   Siparişinizi BTS, OPENBTC yada OPENLTC olarak ccedkbts hesabına gönderebilirsiniz, memo kısmına buy OBITS yazmayı ihmal etmeyin
   3.   BTC siparişleri için: 17FuUu5Dy4fUumidhNWJhX6KVktSi9YHhp  ve yukarıdaki e-maille CCEDK’ya işlem numarasını ve BTS adresinizi yazarak gönderebilirsiniz.
   4.   Siparişleriniz OBITS adındaki OBITS hesabından göndericinin adresine (BTS) gönderilecektir.
   5.   Satış-öncesi şunlarla OBITS almak mümkün : Bitcoin (BTC) , BitShares (BTS), Litecoin (LTC), Peercoin (PPC), DASH, DOGE, NuBits – her zaman bir dollar (NBT) ve Etherum (ETH) ve dövizler EUR, USD, CNY. Eğer bu paralardan herhangi biriyle ödeme yapmak isterseniz detaylar ve ödeme adresleri için bize ulaşın.


Halka açık satış : 1 Aralık 2015

   1.   OBITS web sitesini ziyaret ederek hangi borsanın OBITS kuponları sunduğunu görebilirsiniz.
   2.   Bu borsalardan OBITS piyasalarında oluşturulmuş satış emirleri alabilirsiniz, BTC/OBITS, OBITS/BTS, diğer kriptoparaları ve dövizleri kullanabilirsiniz.Daha fazla bilgi için faydalı linkler


http://obits.io/
http://cryptofresh.com/
https://openledger.info/?r=openledger
https://www.ccedk.com/about
https://bitsharestalk.org/index.php
https://bitshares.org/
http://blog.smartcoin.pw/p/get-started.html
« Last Edit: November 25, 2015, 11:34:54 am by bitacer »